CHP’li Erkan Aydın Kılıçdaroğlu’nun memleketinde: Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur

featured

SERHAT OZAN YILDIRIM

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi Tunceli’de düzenlenen basın toplantısında, “ Herkesin aklına tek isim geliyor tabii ki altılı masa bu kararı verecek ama Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın ile CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ‘Sorunu Biliyoruz, Çözeceğiz’ temasıyla, STK temsilcilerinin ve vatandaşların sorunlarını dinleyip rapor haline getirmek için Tunceli’ye geldi. Kente gelen milletvekilleri CHP Tunceli İl Başkanlığında program çerçevesinde basın toplantısı gerçekleştirdi. Programa Parti yöneticileri ve parti üyeleri katıldı.

‘ADAYIMIZ KILIÇDAROĞLU’

Basın toplantısında konuşan CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, CHP’nin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu belirterek “ Bizim için en zor olan bölgelerde dahi izleyenleriniz olmuştur gayet coşkulu bir kalabalıkla insanların müthiş bir ilgisiyle artık geliyor gelmekte olan. İsteselerde istemeseler de oraya doğru gidiyor. Bize her yerde soruyorlar, size de soruyorlar. Sokağa çıkıyorsun eş dost soruyor cumhurbaşkanı adayı kim olacak, neden açıklamıyorsunuz diye. Akşam televizyonları açıyorsun niye millet ittifakı adayını açıklamıyor. Bizde söylüyoruz önce cumhur ittifakı açıklasın biz hazırız. Seçimi ilan edin ertesi gün açıklayalım. Nasıl bir cumhurbaşkanı olması lazım önce ondan bahsedeyim. Halkına kötü söz söylemeyen, eş dost ve akraba kayırmayan, hak yemeyen ve hak yedirmeyen, sarayda oturmayan, korumasız sokakta dolaşabilen, dini siyasete alet etmeyen, hazinenin kuruşunu yedirmeyen, yargıyı siyasete alet ettirmeyen, halkının yanında her zaman yer alan. Bu tanımları koyduğumuz zaman herkesin aklına tek isim geliyor tabii ki altılı masa bu kararı verecek. Ama Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu özelliklerden dolayı Kılıçdaroğlu’dur. Sahada ve gittiğimiz her yerde sayın genel başkanının adaylığı ile ilgili müthiş bir teveccüh oluşmuş durumda. Belki birkaç ay önce böyle değildi ama son çıkışlarında halkın şuan ki ihtiyaçlarına cevap verebilecek, halktan, hukuktan ve demokrasiden yana yönetim sergileyebilecek olan kişi CHP adına Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Altını çizerek bir kez daha söylüyorum bu kararı altılı masa birlikte alacaktır. Oradaki ittifakın önerisi ve onayıyla birlikte olacaktır” dedi.

Basın açıklamasının ardından heyet, ildeki STK’ları ziyaret etti.

CHP’li Erkan Aydın Kılıçdaroğlu’nun memleketinde: Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!