Beraati sonrası Kaftancıoğlu’ndan ilk açıklama

featured

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ismiyle yargılandığı davada beraat etti.

Nisan ÖZEN MUNZUR PRESS– Mahkeme, Canan Kaftancıoğlu‘na ‘Kamu görevlisine alenen hakaret‘ iddiası ile açılan davada yasal unsurlarının oluşmadığını belirterek beraat kararı verdi. Canan Kaftancıoğlu hakkında beraat kararı verilmesinin ardından manidar bir tweet attı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun‘a hakaret ettiği iddiasıyla 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ismiyle yargılanan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında, ‘Suçun yasal unsurlarının oluşmadığı’ gerekçesiyle beraat kararı verildi.

ALTUN’UN İKAMETGAHI ÇEVRESİNDE KAÇAK YAPI İDDİASI TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU

Fahrettin Altun’un ikametgahının çevresindeki yapıyla ilgili iddialar üzerine soruşturma açılmış, bilirkişinin ise yapılaşmanın hukuka uygun olduğunu belirlediği açıklanmıştı. 

İBB, ‘KAÇAK YAPI’, VALİLİK İSE ‘İBB ‘USULE AYKIRI MÜDAHALE ETTİ’ DEMİŞTİ

Söz konusu yapıya usule aykırı müdahalede bulunduğu gerekçesi ile İBB görevlileri hakkında kamu davası açılmıştı. Canan Kaftancıoğlu’na da İBB görevlilerine dava açılmasına yönelik tepkilerini artardığı konuşması sırasında Fahrettin Altun’a hakaret ettiği iddia edilerek dava açılmıştı.

“HAKARET İÇİREN SÖZLER SÖLEMEDİM Kİ HAKARET OLSUN”

Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Canan Kaftancıoğlu savunmasını yaptı.

Suçlamaları kabul etmeyen Canan Kaftancıoğlu “Bütün vakıf arazileri 2 yıllığına kiraya verilirken, katılana 10 yıllığına kiraya verilmesi devletin nüfuzunu kötüye kullanmaktır. Ben kendisine hakaret içeren sözler söylemedim ki, hakaret etmiş olayım. İlçe başkanımız yargılanmış ve beraat etmiştir. Katılan tarafından kaçak inşaat yapılmıştır. Söz konusu yapının kaçak olduğu anlaşıldıktan sonra, yıkımına müteakip aynı gün sözleşme yapılmıştır. Ben katılan tarafa kesinlikle hakaret etmedim.” dedi.

“GERÇEKLERİ SÖYLEMEK DIŞINDA BİR ŞEY YAPMADIM”

Kaftancıoğlu savunmasına “CHP İl Başkanı olarak 16 milyon İstanbullunun iradesiyle, boğazın öngörünümünde olan bir araziye çivi bile çakmanın yasak olduğu bir durumda, katılan tarafından yapılan kaçak yapıyı kamuoyuna duyurdum.” diye devam ederek suçlamaları kabul etmedi. Canan Kaftancıoğlu son söz olarak, “Ben gerçekleri söylemek dışında bir şey yapmadım” diyerek beraatini istedi.

KAFTANCIOĞLU’NDAN ‘PERGOLACI’ TWEETİ

Canan Kaftancıoğlu Fahrettin Altun’a hakaret ettiği iddiası ile açılan davada beraatine karar verilmesinin ardından manidar bir tweet paylaştı.

Kaftancıoğlu tweetinde şu ifadeleri kullandı: “Bir pergolacı, bir pergolacıya gel beraber bir pergola yapalım sonra da yıkalım demiş :) Tekerleme bu kadar…”

Beraati sonrası Kaftancıoğlu’ndan ilk açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!