Başkan İmamoğlu’dan ve iş insanı Güntaş’tan Nazimiye’ye otel jesti

featured

Uzun yıllar otel olmadığı için ziyaretçilerin konaklama sıkıntısı yaşadığı aynı zamanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi olan Nazımiye ilçesine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve hayırsever iş insanı Erdal Güntaş’ın desteği ile otel yaptırıldı.

SERHAT OZAN YILDIRIM / DERSİM 

Dersim’in Nazımiye ilçesinde bulunan ve Alevi Kürtler tarafından kutsal kabul edilen Düzgün Baba ile Kal Ferat ziyaretgâhını özellikle yaz mevsiminde yurtiçi ve yurtdışından gelen binlerce kişi ziyaret ediyor. Ziyaretlerin dışında birçok doğal güzelliği görmeye gelen ziyaretçiler ilçede otel olmadığı için konaklama sıkıntısı yaşıyordu. Konaklama sıkıntısının yaşandığı ilçenin Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, eski belediye binası için otel proje çalışması yaparak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sundu. Ekrem İmamoğlu’nun desteği ile ilçeye içinde konferans salonu ve kafeteryanın bulunduğu 13 oda 26 yataklı lüks otel yapıldı. Otelin ismine ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun annesi ile babasının adı verildi. Otelin mutfak malzemelerinin eksikliklerini de hayırsever iş insanı Erdal Güntaş tamamladı. İmamoğlu ve Güntaş’ın desteği ile otel ilçe halkının ve ziyaretçilerin hizmetine açıldı.

Uzun yıllar ilçede konaklama sıkıntısının olduğunu belirten Nazimiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, “Uzun zamandır ilçemizde otel yoktu. Bir otel vardı ama o da çok eskiydi ve özel şahıslar çalıştırıyordu. Daha sonra baktık olmuyor, hijyenik bir ortam değil. Bundan dolayı kapattık orayı. Konaklama yeri olmadığı için de insanlar geliyor ve dışarıda kalmak zorunda kalıyordu. İlçemiz evliyalar diyarı. Düzgün Baba yıl boyunca 200 bin insanın gelip ziyaret ettiği bir yerdir. 2021 yılında otelin projesini hazırlayıp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu’na götürdüm. Sağolsun hemen teknik personelini buraya yolladı. 2021 yılında başladığımız otel şimdi tamamlandı ve faaliyete girdi. Ben huzurunuzda hazırlayıp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu’na ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İş insanımız sayın Erdal Güntaş, bütün mutfak malzemelerini aldı, kendisine de çok teşekkür ederiz. Otelimiz 13 oda, 26 yataklıdır. Gelen insanlar rahat bir şekilde konaklayabilecek. Odalarımızda televizyon, klima ve duş kabini vardır. Sabah kahvaltılarını yapacakları kafeteryamız da vardır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Başkan İmamoğlu’dan ve iş insanı Güntaş’tan Nazimiye’ye otel jesti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!