Ayşenur Arslan: Susuyorum!

featured

Serbest bırakılan Ayşenur Arslan’dan ilk açıklama geldi. Arslan konuşma orucu içinde olacağım.

İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Ayşenur Arslan Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Ayşenur Arslan:

“Öncelikle bana söyleneni aktarıyorum. Bu bir gözaltı değil çünkü prosedür uygulanmadı. Hastaneye götürülmedim, Vatan emniyete götürülmedim, nasıl bir prosedür olduğunu izah edemem, neredeyse bir terörle mücadele ekibi bana savcılığa kadar eşlik etti diyebilirim.
Sayın savcı sosyal medyada iyice köpürmüş olan meselenin değim yerindeyse köpüğünü alarak bana sorular yöneltti ben sorular karşısında gerçekte ne anlattığımı, neyi kastettiğimi terörü övmek bir yana dursun bu konudaki kaygıları bir vesileyle paylaştığımı anlattım.
Netice itibariyle buradayım, karşınızdayım.
Şunu söylemek istiyorum. Canlı yayından alınıp gözaltına, savcılığa, mahkeme ’ye, oradan Silivri’ye götürülen Merdan Yanardağ varken, yasal hakkı kullanılması engellenen Barış Pehlivan varken, Gezi hükümlüleri varken, benim bu olayı mesela edecek büyük büyük sözlükler söyleyecek durumum yok. Pek çok kişinin başına çok daha ciddi şeyler geliyor. Ben kendi adıma bunu bir mesela görmekten utanırım. Medya tarihine bir vesile ile katkısı olacaksa, biraz yorucu bir süreç tamda sağlığımın bozuk olduğu bir döneme denk geldi. Konuşma orucu içinde olacağım, bitecek mi bilmiyorum. Sizleri meslektaşlarım aracılığıyla bildiririm.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: Halk TV
https://twitter.com/halktvcomtr/status/1709183710610731027

Ayşenur Arslan: Susuyorum!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!