Gazeteci Ayşenur Arslan Serbest Bırakıldı

featured

Halk Tv’deki ‘Medya Mahallesi’ programında Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ayşenur Arslan için RTÜK inceleme başlatmış, savcılık ise Arslan için soruşturma açıldığını duyurmuştu. Gazeteci Ayşenur Arslan başlatılan soruşturmanın ardından TEM polislerince gözaltına alındı.

Sarıyer’deki evinden gözaltına alınan gazeteci Ayşenur Arslan ifade vermek üzere Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne götürüldü.

İfadesi alınan Arslan serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Ayşenur Arslan, Halk Tv’deki programda saldırı ile ilgili şüphelerini dile getirmiş, sözleriyle sosyal medyada gündem olmuştu.

Şu ifadeleri kullanmıştı:

“Belki kendisini patlattı denilen kişi, terörist üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı durup dururken kendini patlatmış. Ama esas olarak onu geçin çok film izlerim, hem de Türkiye’de yaşıyorum netice itibariyle benim aklıma takılan şeylerden biri iddia edemem elbette. Ama bir arabanın şoförü öldürülerek neden o kadar kolaydır ki kilidiyle açacaksınız düz kontak çalıştıracaksınız bombayı şey yapıp gideceksiniz. Ankara’da bunu yapmak varken neden Kayseri’de birini öldürerek ben geliyorum bombalar sırtımızda tabanca belimizde mi, nedir yani?” ifadelerini kullanmıştı.

Bu ifadelerin üzerine
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Arslan’ın ifadeleri nedeniyle Halk TV ve Arslan hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu. Gelen tepkilerden sonra Halk TV Ayşenur Arslan’ın sunduğu “Medya Mahallesi” programını yayından kaldırma kararı aldığını açıkladı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’den açıklama

Şahin X hesabından yaptığı paylaşımda,

“Bu ahlaksız terör sevici zihniyete ve ekranlardaki bu ucube yorumlara tahammül etmemiz mümkün değildir. Kahraman polisimizin refleksleri ve erken müdahalesi ile olası bir katliamın engellenmesine adeta üzülen bu sapkın zihniyete tüm milletimiz gibi biz de karşıyız. Bu hastalıklı sözlerin yayınlandığı Halk TV ve ilgili kişi hakkında gerekli inceleme derhal başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” açıklamasında bulundu .

Gazeteci Ayşenur Arslan Serbest Bırakıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!