Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nden Gezi Davası kararına tepki

featured

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türkiye eş raportörleri John Howell ve Stefan Schennach, Osman Kavala hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası için üzüntü duyduklarını belirtti.

Howell ve Schennach: “Bu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Kalava için verdiği serbest bırakılması yönündeki kararın göz ardı edilmesidir”, “Mahkeme’nin Gezi davasındaki diğer dört sanığın cezalarını onaması karşısında dehşete düştük ancak aynı zamanda Avrupa Konseyi Siyasi Araştırmalar Okulu eski direktörünün de aralarında bulunduğu, adli kontrol altında bulunan üç önde gelen sivil toplum aktivistinin serbest bırakılması kararını memnuniyetle karşılıyoruz”.

“Genel olarak bu karardan dolayı son derece hayal kırıklığına uğradık” diyen eş raportörler, “Biz ve Avrupa Konseyi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararlarına uymaları ve tüm sanıkların serbest bırakılması için Türk yetkililere baskı yapmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklama yaptılar.

Kaynak: https://d33vxfhewnqf4z.cloudfront.net/a/avrupa-konseyi-parlamenterler-meclisi-yargitay-gezi-davasi-kararina-tepki-dehsete-dustuk/7290659.html?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=dlvr.it

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nden Gezi Davası kararına tepki

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!