AKP’li vekillerin istemediği müdür görevden alındı

featured

AKP Elazığ milletvekillerinin kentteki Şeker Fabrikası’nın müdürü Mümtaz Çelik’in görevinden alınması için Türk Şeker Genel Müdürlüğü’ne baskı yaptıkları iddia edilmiş gerekçe olarak ise Çelik’in AKP’li vekillerin fabrikadaki personellerinin görev değişikliklerine dair taleplerini reddetmesi ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un pancar alım ve işleme kampanyası açılış töreninde konuşma yapması olduğu ileri sürülmüştü. Çelik’in görevden alınmasını tepki gösteren şeker fabrikası işçileri fabrika önünde basın açıklaması yaparak yetkililere tepki göstermişti.

image_6483441 (1)-2

CHP’Lİ VEKİL ‘ÖZELLEŞTİRME’ İDDİASINDA BULUNMUŞTU

Elazığ Şeker Fabrikası Müdürü Mümtaz Çelik’in görevden alınacağına dair iddialar üzerine CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Mümtaz Çelik’in Elazığ Şeker Fabrikası’nın özelleştirilme kapsamına tekrar girmesi için AKP Elazığ Milletvekilleri tarafından görevinden alınmak istendiğini ileri sürmüştü. Erol, “Elazığ şeker fabrikasının alıcının bile hazır olduğunu bir takım siyasiler tarafından peşkeş çekilmesiyle ilgili görüşmelerin olduğu ama şeker fabrikasının üretime katkı vermesi, doğru yönetilmesi ve kar eden bir işletme olarak bu sezonu kapatmasından kaynaklı bir fabrikayı satmak çok da kolay olmayacaktı. Onun için şeker fabrikasının doğru yönetilmemesi lazımdı doğru yöneten bürokrat da bundan dolayı bu görevden alınmış olabilir” demişti.

GÖREVDEN ALINARAK MERKEZE ÇEKİLDİ

AKP’li milletvekillerin Şeker Fabrikası Genel Müdürlüğü’ne Elazığ Şeker Fabrikası Müdürü Mümtaz Çelik’in görevinden alınmasına dair baskı iddialarının ardından Çelik’in görevinden alınarak merkeze çekildiği yerine yerin Ankara Şeker Fabrikası Muhasebe Müdürü Ercan Tokdede’nin atandığı öğrenildi.

AKP’li vekillerin istemediği müdür görevden alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!