Adıyaman ve Şanlıurfa’da sel felaketi

featured

Adıyaman’ın Tut ilçesinde bir bahçedeki konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin kaybolduğunu açıklandı. Şanlıurfa’da yaşanan sel felaketinde ise Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, kentteki sel felaketinde 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ayrıca kayıplar olduğu belirtiliyor.

6 Şubat depreminde büyük yıkım yaşayan Adıyaman’da Adıyaman Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre sel sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 4 vatandaşın kayıp olduğu açıklandı. Şanlıurfa’da ise 4 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve kayıplar olduğu belirtildi

AFAD: Ekiplerimiz Adıyaman’da görevlendirildi 

Yaşanan sel felaketinin ardından AFAD tarafından yapılan açıklamada, “Bölgede meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle Adıyaman ilimizin Tut ilçesinde sel ve su baskınları meydana gelmiştir. Adıyaman, Adana, Kahramanmaraş ve Diyarbakır AFAD ekiplerimiz olay bölgesinde görevlendirilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz.” denildi. 

Şanlıurfa’da sel etkili

Depremin vurduğu bir diğer olan Urfa’da dünden bu yana etkisini sürdüren sağanak yağış sel felaketine neden oldu. Suların sele dönüşmesiyle çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kalırken Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan kentteki sel felaketinde 4 kişinin hayatını kaybettiği ve kayıplar olduğunu açıkladı. 

Ana görsel: Twitter 

Adıyaman ve Şanlıurfa’da sel felaketi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!