10’dan fazla şikâyet, 2 darp raporu, sayısız uzaklaştırma: ‘Geliyorum’ diyen bir kadın cinayeti 

featured

Elâzığ’da boşanmak üzere olduğu U.B tarafından her türlü işkenceye maruz kalan ve defalarca darp edilen E.B., tek başına hayatta kalma mücadelesi veriyor. Bugüne kadar 10’dan fazla şikâyette bulunduğunu, 2 darp raporu ve sayısız uzaklaştırma kararı aldığını söyleyen E.B., savcının da kendisini odasından kovduğunu anlattı. 

Ardıl Batmaz/Elazığ 

Elazığ’da 4 senelik evli olduğu U.B. (28) tarafından sistematik olarak darp ve tehdit edildiğini belirten E.B. (29) aldıkları tüm uzaklaştırma kararlarına rağmen şiddetin boyut artırarak devam ettiğini, evlendiği günden beri erkek şiddetine maruz kaldığını söyledi. Son olarak 16 Ağustos’ta darp edilen E.B., U.B.’yi, “Eğer beni boşarsan aileni öldüreceğim” tehditlerinden ötürü defalarca affetmek zorunda kaldığını belirtti. 

“2 yaşındaki çocuğuma şiddet uyguluyor” 

Boşanma aşamasındaki eşinin madde bağımlısı olduğuna ilişkin görüntüler de paylaşan E.B., “Evine ekmek almıyor ama bunu alıyor. Evdeki eşyaları satıp alıyor. Sabaha kadar oturup içiyor, bana ‘Sen de içeceksin’ diyor. 2 yaşında kız çocuğum var ona da şiddet uyguluyor. Onun da benim de psikolojimi bozdu” diyor. Bugüne kadar 10’dan fazla şikâyette bulunduğunu, 2 defa darp raporu, sayısız uzaklaştırma kararı aldığını söyleyen E.B. “Bir kardeşim okula gidemiyor. Diğer kardeşim 1 ay sonra evlenecek ama korkudan dışarı bile çıkamıyor çünkü her türlü pisliği yapabilecek bir adam. Annem korkudan işe taksiyle gidip geliyor. Her an önümüzü kesiyor. Bıçaklı saldırıda bulunuyor. Sabaha karşı 3 gibi evin önüne gelip ‘Sizi öldüreceğim, keseceğim’ diye bağırıyor” dedi. 

“Savcı bizi odasından kovdu” 

U.B.’den “Yüzüne kezzap atar seni yakarım” tehdidi de aldığını belirten E.B., adli mercilerden de şikayetçi. Savcıyla görüşmelerinde savcının kendilerini, ‘Çıkın dışarı Meclis’e gidin’ diyerek odasından kovduğunu ileri süren E.B., “Ne devlet ne kanun arkamızda değil. Hiçbir şey yapmıyorlar. O adam gelsin bizi öldürsün öyle mi içeri atacaklar? Hiç kimse bizi dinlemiyor” diyor. 

“Kızımın can güvenliği yok” 

Kızının yardım seslerinin duyulması için ne gerekiyorsa yaptığını belirten E.B.’nin babası E.G. ise, U.B.’nin nasıl bu kadar rahat davranabildiğini soruyor. Kızının can güvenliğinden endişelenen E.G., “Bu abartı değil, Elâzığ’da bir kadın cinayeti olacak. Bunu açık ve net söylüyorum. Olaydan önce söylüyorum. 4 yıldır ben bu adamı tanıyorum. Şu an son anları.” diyor.

10’dan fazla şikâyet, 2 darp raporu, sayısız uzaklaştırma: ‘Geliyorum’ diyen bir kadın cinayeti 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!