10. gün, 222. saat! Melike kurtarıldı

Melike Kurdarıldı

6 Şubat depremlerinin 10. gününde enkaz altında 222 saat direnen Melike İmamoğlu, Kahramanmaraş’ta enkaz altından sağ çıkarıldı. Melike bulunduğunda adını söyleyebilecek haldeydi.

HABER MERKEZİ- Kahramanmaraş  Pazarcık merkezli  7.7  ve Elbistan merkezli 7.6 büyüküğündeki depremlerin 10’uncu gününde arama kurtarma çalışmalarında enkaz altından sağ çıkarılan Melek İmamoğlu, umudun adı oldu. 42 yaşındaki yaralı Melike İmamoğlu enkazdan çıkarılır çıkarılmaz ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırdıldı. 

222 SAAT DİRENDİ, KURTARILMAYI BEKLEDİ

Kahramanmaraş kent merkezinde bulunan 7 katlı Gülbike Apartmanı’nda 222. saatin ardından 42. yaşındaki Melike İmamoğlu sağ olarak çıkarıldı. Kahramanmaraş’a Bursa’dan yetişen kurtarma ekiplerinin titiz çalışmaları sonunda çıkarın Melike tedavi altına alındı. 

CENAZELERİ ÇIKARMAK İÇİN GELEN EKİBİN DİKKATİ KURTARDI

Melike, depremin 10 gününde İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Derneği (İNDAK) arama kurtarma ekibinin enkaz altında kalan cenazeleri çıkarmak için çalıştığı sırada bulundu. Ekibin dikkati Melike’nin yaşama tutunmasına neden oldu.

Ekip üyesi Hasan Kılınç, 4 kişinin cenazesine ulaşmaya çalıştıkları sırada gördüğü boşluğu kontrol etmek isterken bir ses duyduğunu ve harekete geçtiklerini anlattı. Kılıç “İnilti şeklinde bir yardım çığlığı duydum. Artık ses duymayı beklemiyorduk. İnsanlara naaşlarını teslim etmek amaçlı oradaydık. Çok farklı bir duygu oluştu bende, önce korktum, sonra sevinç içerisinde kaldım.” diyerek Melike’ye nasıl ulaştıklarını aktardı. 

TARİF EDİLMEYECEK BİR MUCİZE

Melike’nin konuşabilir halde olduğunu ve adını söylediğini belirten Kılınç, “Ulaştığımızda elinin sıcak olduğunu farkettik, ayaklarından tutuncada hissettiğini söyledi” dedi. Melike’nin çıkarılışında tarif edilemez bir mutluluk yaşadıklarını anlatan Kılıç, enkaz altında 2 kişi daha olduğunu ve onları da sağ çıkarmak için umutlandıklarını dile getirdi. 

10. gün, 222. saat! Melike kurtarıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!